Studenci III Wieku - artykuły archiwalne

Program 50+ - Akademia XXI wieku Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie przeznaczony jest dla studentów I stopnia na kierunkach Zarządzanie oraz Administracja.
W Uniwersytecie Gdańskim trwa rekrutacja na studia historyczne o specjalności edukacja regionalna przygotowane z myślą o studentach „50 +”. Są to studia licencjackie trwające 3 lata obejmujące kurs historii Polski i powszechnej od starożytności po współczesność. W ramach wykładów i ćwiczeń studenci otrzymują rozległą i zróżnicowaną wiedzę na temat historii Polski i świata, poznają warsztat i narzędzia pracy historyka.
Jak wygląda świat orientalnej kultury wschodu, jak wykonać profesjonalną fotografię swojemu wnukowi, jak odkryć swój potencjał twórczy na emeryturze, jak senior może się bronić w sytuacji zagrożenia życia i mienia? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskają Seniorzy, którzy wezmą udział w bezpłatnym, projekcie Letnia Akademia Seniora (LAS). Pierwsze zajęcia już w dniu 6 sierpnia 2015. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, od kilku lat prowadząca Uniwersytety Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej oraz innych miastach.
Wzmocnienie mięśni i stawów, utrzymanie sprawności fizycznej i dobre samopoczucie to korzyści płynące z aktywności fizycznej. Sport uprawiać można w każdym wieku, dlatego w ramach Miesiąca Rodziny przygotowaliśmy także ofertę zajęć sportowych dedykowanych seniorom. Organizatorzy zapraszają do skorzystania z bezpłatnych treningów we wrocławskich klubach fitness.
JUŻ PO RAZ DRUGI PREZYDENT MIASTA KRAKOWA PRZEKAŻE SENIOROM KLUCZE DO MIASTA. W DNIACH 5-7 CZERWCA 2015 ODBĘDĄ SIĘ OGÓLNOPOLSKIE SENIORALIA W KRAKOWIE. ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST STOWARZYSZENIE MANKO – WYDAWCA GŁOSU SENIORA ORAZ MIASTO KRAKÓW.
Zostań współczesnym bardem. Brave Festival organizuje niezwykły projekt dla seniorów. Będą warsztaty z opowiadania, filmy o opowiadaczach ze świata i fascynujące spotkania. Właśnie ruszyły zapisy - udział w projekcie jest bezpłatny.
Kino Przytulne ŁDK (Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18) w dniach 15-24 maja przygotowało specjalną ofertę filmową z okazji II Łódzkich Senioraliów 2015.
Już 20 czerwca 2015 druga Ogólnopolska Parada Seniorów i towarzyszący jej Wielki Piknik Pokoleń – największe w Polsce święto społeczności liczącej niemal 10 milionów osób.
Wielkopolska Organizacja Turystyczna ponownie zaprezentuje atrakcje turystyczne regionu podczas Targów AKTYWNI 50+, które odbędą się w dniach 27-28 marca 2015 r. w Poznaniu na terenie MTP.
Już 21 marca rozegrany zostanie III Turniej Brydżowy Par o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. Wydarzenie to rozpocznie się o godzinie 10.00. Patronat nad turniejem objął poseł RP Ryszard Zawadzki. Na zwycięzców czekają nagrody, zaś na wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy.
W marcu 2015 r. na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku planowane jest rozpoczęcie projektu badawczego nt: wpływu jogi na wybrane elementy sprawności fizycznej ukierunkowane na zdrowie i jakość życia kobiet w wieku 45-59 lat.
Polscy seniorzy są bardzo silnie przywiązani do telefonów, a także chętniej sięgają po technologie kojarzone dotąd z młodością. W 2014 r. z usług telefonii komórkowej korzystało 89% Polaków powyżej 50. roku życia, a co czwarty z przyzwyczajenia posiada także telefon stacjonarny. Z drugiej strony blisko 50% polskich seniorów deklaruje dostęp do internetu, a co drugi posiada komputer. Największym zainteresowaniem osób w wieku 50+ cieszą się portale informacyjne oraz poczta elektroniczna.
Jak dbać o protezę i dlaczego higiena jamy ustnej jest ważna w każdym wieku? Na te pytania seniorzy uzyskali odpowiedzi podczas wykładów na uniwersytetach trzeciego wieku, odbywających się w ramach kampanii „Lekcja Stomatologii”.
Przyzwyczailiśmy się do widoku stojącego w kolejce emeryta, który na wszystko wokół narzeka. Okazuje się, że polscy Seniorzy mają jednak i marzenia! Nie tylko te dotyczące zdrowia swojego i najbliższych
BAL PRZEBIERAŃCÓW W KRAINIE BAŚNI TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY, MIEJSCE: CENTRUM KULTURY AGORA, Serbska 5a, Wrocław, DATA: 24.01.2015 /sobota/godz. 11.00-13.00, WSTĘP WOLNY
Wtorek 20 stycznia godz. 19.00-20.30, sala 201C, instruktor: Ada Wantuch. Czas trwania kursu: semestr koszt: 150 zł od osoby
Wykłady specjalistów, targi zdrowia i bezpłatne konsultacje specjalistyczne – to główne punkty programu Małopolskiego Dnia Seniora. Zapraszamy już 29 listopada do siedziby Małopolskiej Wyższej Szkoły im. J. Dietla w Krakowie w godzinach 10:00- 16:30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Małopolska Karta Seniora jest skierowana do osób w wieku 60+ mieszkających w Małopolsce. Program organizowany jest od września 2013 roku przez krakowskie Stowarzyszenie MANKO. Działania wspiera Województwo Małopolskie.
26 października (niedziela) - 14:00 - 18:00, "Gra - fika" - grafika i sztuka w przestrzeni publicznej dla osób 55+, prowadzą: Dagmara Rusinek i Magdalena Fryze
Jedno z najmłodszych miast w Polsce – Gdynia – powstało dzięki tysiącom ludzi,którzy napłynęli z różnych stron kraju, aby tu pisać historię zarówno swoją, jak i tego miejsca. Z myślą o mieszkańcach, ich dzieciach i wnukach, Muzeum Emigracji w Gdyni stworzyło projekt „Szanowni Państwo i Miasto”. Organizatorzy zachęcają gdynianki i gdynian po 55. roku życia do przywołania rodzinnych historii związanych z osiedleniem, zmianami przestrzeni miejskiej na przestrzeni lat i życiem codziennym w Gdyni. Zgłoszenia do 20 listopada.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności