Terapia tańcem

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym ? Ćwiczyć kondycję i jednocześnie dobrze się bawić ? Doktor nauk wychowania fizycznego i instruktor tańca - Olga Kuźmińska ma na to dobry przepis – taniec.

Terapia_tancem.jpgPoczątkowo grupka ćwiczących wynosiła 20 osób. Obecnie jest już przeszło 120 uczestników (4 grupy po 30 osób). Ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Poznaniu prowadzę różne formy gimnastyczno-taneczne, taniec integracyjny, wybrane elementy z tańca ludowego, towarzyskiego , a nawet i współczesnego. Przez 40 lat pracowałam jako nauczyciel akademicki w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W latach 1972-2006 byłam kierownikiem w Zakładzie Ćwiczeń Muzyczno-Ruchowych i ze studentami prowadziłam zajęcia taneczne.

Oprócz pełnego etatu w Uczelni, prowadziłam również zajęcia dla środowiska poznańskiego, w tym także na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie od roku 2000 do chwili obecnej, prowadzę zajęcia z tańca terapeutycznego.

Terapia_tancem2.jpgChętnych do ćwiczeń jest coraz więcej, a miejsca jest zbyt mało. Z tego to powodu, rozpoczęłam dodatkowe zajęcia z „terapii tańcem” w osiedlowych domach kultury na poznańskich Ratajach (DK „Orle Gniazdo” w poniedziałki o godz.11:00 oraz w DK „Jubilat” w czwartki o godz. 10:00). Są jeszcze wolne miejsca i jeśli jakiś senior chciałby „coś miłego zrobić dla swojego ciała i ducha”, to niech dołączy do nas.

Kontakt
Towarzystwo Uniwersytet Trzeciego Wieku
ul. Ratajczaka 37, 61-816 Poznań
Tel./fax (061) 851 00 36

http://www.utw.poznan.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAM !

Olga Kuźmińska
UTW Poznań

Terapia_tancem1.jpgTerapia_tancem4.jpg

 
Polityka Prywatności