Czy warto być aktywnym ?

Aktywny wypoczynek stanowi najlepszą metodę na zachowanie nie tylko kondycji fizycznej, ale także psychicznej. Oczywiście nie każda osoba w podeszłym wieku może pozwolić sobie na uprawianie sportów chociażby ze względu na ograniczenia zalecane przez lekarza, ale nawet zwykły spacer stanowi lepszą alternatywę niż siedzenie w fotelu przed telewizorem.

 

Jeżdżenie na rowerze, pływanie, zajęcia fitness, bieganie i każda inna forma ruchu – nawet uprawianie ogródka - wpływa na poprawę krążenia, wzmacnia mięśnie ciała, pozwala utrzymać właściwą wagę, wpływa na sen, ponieważ dotlenia mózg i wpływa na całość kondycji fizycznej organizmu. Jednocześnie dobre samopoczucie fizyczne ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie psychiczne. Towarzyskie mecze, wspólne bieganie lub wycieczki rowerowe z rodziną lub przyjaciółmi, zacieśnia nasze relacje z nimi, powoduje, że nie czujemy się wyobcowani i samotni, a przede wszystkim nie nudzimy się i nie myślimy o rzeczach przykrych związanych z codziennym życiem.

Nawet samotny spacer z psem, podczas którego z całą pewnością spotkamy w parku innych właścicieli psów, pozwoli na nawiązanie nowych znajomości.

 

Osoby, które systematycznie uprawiają jakieś sporty są bardziej odporne na choroby, lepiej znoszą problemy dnia codziennego, są bardziej pozytywnie nastawione do świata i lepiej adaptują się do zmian.

 

Jadwiga Willa

 
Polityka Prywatności