Wystawa prac artystów UTW w Elblągu

9 listopada 2006 r., podczas X Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "ŚWIATOWID" w Elblągu, odbył się wernisaż prac uczestników zajęć artterapii Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu oraz elbląskich programów "Terapia przez sztukę" i "Przełamać ciszę".

Na prezentacji pojawiły się w dużej mierze dzieła artystyczne członków UTWiON : obrazy olejne, akrylowe i akwarele, wyroby ceramiczne, oraz prace z Warsztatu Rękodzieła Artystycznego. Niezwykłe ikony malowane na desce, autorstwa pani Teresy Konopki robią szczególne wrażenie.

 

Niezwykłe prace powstawały na przestrzeni niemalże 2 lat i odzwierciedlają ciężkie, ale i satysfakcjonujące twórcze zmagania artystyczne, których efekty będzie można podziwiać do 26 listopada.

 

Podziękowania, ciepłe uśmiechy i pochwały padły w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do stworzenia tej uczty dla oka, a szczególnie Pani Iwony Orężak, dyrektora UTWiON w Elblągu oraz Pań Teresy Miłoszewskiej i Ewy Bednarskiej-Siwilewicz z CKiWM, a zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, artterapii słuchaczy UTWiON mogły być realizowane dzięki dotacjom Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Obecnie tworzona jest galeria artystyczna Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych przy ul. 12 Lutego 5a. Pani Iwona Oręża z entuzjazmem podchodzi do tego pomysłu : „Dzięki stałym ekspozycjom z pewnością wzrośnie zainteresowanie zajęciami plastycznymi - rękodziełem, malarstwem, ceramiką itp., co przysporzy nowych entuzjastów aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu na emeryturze”.

 

(Źródło : Elżbieta Perdian UTW Elbląg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Polityka Prywatności