Grecja - Przygoda z Helladą

634413_thassos_2006.jpgGrecja to południowa część Półwyspu Bałkańskiego oraz wyspy. Od południa Grecję oblewa Morze Śródziemne, od wschodu Morze Egejskie, od zachodu Morze Jońskie. Słynie z 10 000 wysp, z których 114 jest zamieszkanych. Grecja graniczy na północnym zachodzie z Albanią, na północy z byłą Jugosłowiańską Republiką Macedonii i Bułgarią, na północnym wschodzie z Turcją. Większą część powierzchni (2/3) zajmują góry o średniej wysokości 1200 - 1800 m n.p.m. Najwyższa góra - Olimp (2917 m n.p.m.).    

Dla 10 milionów Greków w kraju i drugich tylu za granicą ojczyzny, Grecja to arkadia szczęścia, spokoju i ciszy, połączonej z antyczną magią zabytków. Grecy do dziś wierzą, że ich losy zależne są od decyzji bogów, których siedziba mieści się nad górującym Olimpem. Tam hegemonię sprawuje wszechmocny, srogi i sprawiedliwy Zeus.

652822_erechtheion.jpgNam kojarzy się z najlepszym na świecie serem feta, salami, śpiewem i tańcem Greka Zorby oraz idyllicznymi plażami. Myśląc o Grecji, nie sposób oczami wyobraźni nie wędrować po lazurze morza, górach, na których dziko pasą się kozy. Dla nas Polaków, Grecja to też Eleni i Demis Roussos.

658192_scilla.jpgRiwiera Olimpijska - To grupa kurortów takich jak: Paralia, Olimpic Beach, Kokkino Nero. Wszystkie te nadmorskie miejscowości prefektury zwanej Pierią usytuowane są ok. 80 km na południe od Salonik. Spełnienie znajdą tu zarówno osoby szukające ciszy i ukojenia, jak i chcące aktywnie przeżyć wakacje. Mnogość atrakcji plażowych, boisk do siatkówki, piłki nożnej, centra windsurfingowe i wypożyczalnie skuterów wodnych, sprawi, że do końca życia z rozrzewnieniem wspominać będziemy nasze wymarzone kanikuły, żałując tylko ich efemerycznego charakteru.

Zapraszamy do wspólnego przeżycia Przygody z Helladą z Biurem Podróży „FUNCLUB”.

Krzysztof Grzelczak

 
Polityka Prywatności