UTW a globalizacja

Bliżej globalnej wioski – to jeden z celów Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce. Nauka języków obcych, zwiedzanie krajów, wizyty w instytucjach UE, wykłady i spotkania dotyczące obcych kultur, to niektóre z pomysłów UTW na przybliżenie i poszerzenie seniorom ich wiedzy na ten temat.

3.jpgW gdańskim UTW przy Uniwersytecie Gdańskim odbywają się spotkania związane z kulturą Azji, połączone z degustacją potraw wschodnich, przyrządzonych przez wykładowcę pana Sinouana Philokhong.                                                                 

2.jpgNauka języków obcych – szczególnie angielskiego i niemieckiego, jest niezwykle popularna wśród seniorów zrzeszonych w UTW. Uczestniczą nawet w wydarzeniach międzynarodowych, jak kongresy, fora gospodarcze, na których poruszane są sprawy gospodarki i kultury europejskiej (np. UTW w Nowym Sączu uczestniczyło w XVI Forum Ekonomicznym),

1_1.jpgnatomiast na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Słupsku - realizowany jest Projekt "Muzyka i my", współfinansowany przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności. To początki, ale już ładnie śpiewają.                             

1.jpg                                                Wiele UTW w kraju posiada stały kontakt z instytucjami Unii Europejskiej w zakresie wymiany informacji i utrzymywania kontaktów z Uniwersytetami III Wieku na terenie Europy (zdj. UTW Wałbrzych).

 
Polityka Prywatności