W kraju torreadorów - Hiszpania

Hiszpania, to największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim. Na zachodzie Hiszpania graniczy z Portugalią, na południu z należącym do Wielkiej Brytanii Gibraltarem, oraz przez Ceutę i Melillę z Marokiem. Na północy, przez Pireneje, kraj graniczy z Francją i Andorą. W skład Hiszpanii wchodzą także Baleary na Morzu Śródziemnym, Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim i liczne niezamieszkane wyspy po śródziemnomorskiej stronie Cieśniny Gibraltarskiej. Do Hiszpanii, do Katalonii należy także otoczone przez terytorium francuskie miasteczko Llivia.

Hiszpania to kraj bliski sercom Polaków. Południowe wybrzeża odwiedzane są nie tylko ze względu na różnorodność, ale równie serdeczną i przyjazną atmosferę. Nasi rodacy z wysublimowanymi gustami doceniają kulturę, sztukę i podobieństwa historyczne. Do niedawna jeden z najbiedniejszych krajów Europy, dzięki turystyce rozkwita jak w czasach swojej świetności. Nie mała jest w tym zasługa nas Polaków, tak licznie odwiedzających i tak szanowanych na Półwyspie Iberyjskim.                               

Któż z nas nie zna malarstwa artystów takich, jak Francisco Goya, El Greco, Juan Gis, czy Pablo Picasso. Wsłuchujemy się w śpiew Julio Iglessiasa, tańczymy flamenco, ekscytujemy się corridą. Żaden prawdziwy mężczyzna nie przejdzie bez emocji koło piłkarskiej świątyni, wielkiego teatru marzeń – Estadio Camp Nou. Po piłkarskiej fecie czas na niezapomniany wieczór w licznych dyskotekach i barach przy znakomitym i cenionym w świecie hiszpańskim winie i dojrzewającej szynce jamon serrano.

671554_lighthouse___gibraltar.jpgHiszpania to piękne wybrzeża. Znamy i doceniamy takie jak: Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Blanca, Costa del Azahar, Costa Dorada, Costa Montenesa, Costa Vasca, Costa Verde. Najbardziej cenioną jest jednak Costa Brava. Ciągnie się pomiędzy granicą z Francją a miejscowością Blanes. Wyjątkowość wynika z różnorodności. Brzeg morza jest w większości stromy i skalisty, licznie przerywany zatokami z pięknymi piaszczystymi plażami.

Zapraszamy na wspólną wędrówkę z Biurem Podróży „FUNCLUB” po plaży w majestacie zachodzącego słońca.

Krzysztof Grzelczak

 
Polityka Prywatności