Sms ze Słupska

Spiewa_Chór.jpgPrzedstawiamy Państwu treść SMS jaki nadała do swojej rodziny słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słupsku, Pani Eleonora Sztajnke :

(…)„Postanowiłam upublicznić swój SMS do bliskich mi osób, bo pisany był spontanicznie pod wpływem uczuć jakie często wyzwalają się we mnie po zajęciach.”

18 grudnia 2006r.:

"Jestem tak szczęśliwa z tej <<mojej rodzin>> na naszym uniwersytecie, że tego nie da się opowiedzieć słowami; to trzeba po prostu przeżyć.

taniec.jpgW poniedziałek próba chóru od 10.00 do 12.00, potem taniec do 13:30 (tak jest co tydzień w planie). Ale dziś o 11.00 odbyła się wystawa frywolitek (koronki)i wystawa ceramiki (prace w sekcjach).             

Chór zaprezentował swój dorobek artystyczny i "tancerze" swoje popisy.

Grudzien_2006_020.jpgDwoje wykładowców z Filologii Polskiej czytając wiersze J.Twardowskiego w blasku świec, wprowadziło atmosferę zadumy i przedświątecznej refleksji. Całość była w tonie tego nastroju, tworzonego przez płatki śniegu z frywolitek na świerkowych  gałązkach, orzechy na półmiskach (rękodziełach słuchaczy) i kolędy chóru. Potem jeszcze ciastka z kawą lub herbatą i miłe rozmowy w grupach. To jest takie radosne i budujące! Nie można mieć chandry po takich przeżyciach".

Eleonora Sztajnke - UTW Słupsk

 
Polityka Prywatności