Valgerola - skok na stok

VALGEROLA1.jpgMimo, że tegoroczna zima nie spieszy się z nadejściem, w dziesiątkach kurortów Austrii, Włoch, Francji, Słowacji, Czech czy Polski, trwają nerwowe przygotowania do przyjęcia pierwszych zimowych turystów – narciarzy i snowboardzistów.

Ze średnią ponad 300 słonecznych dni w roku, doskonałą kuchnią, świetnie przygotowanymi i zróżnicowanymi trasami narciarskimi oraz dobrze rozbudowaną bazą hotelową do najpopularniejszych miejsc od wielu lat, należą Włochy. Oprócz miejsc doskonale znanych wszystkim miłośnikom sportów zimowych, jak Predazzo, dolina Val di Sole czy karuzela narciarska Sella Ronda, uważana za najpiękniejszą alpejską trasę, znajdziemy tu mnóstwo mniejszych, kameralnych, lecz również bardzo atrakcyjnych stacji. Chcielibyśmy Państwu dokładnie przybliżyć jedną z nich i zachęcić do odwiedzenia podczas zimowych wojaży.

VALGEROLA.jpgVALGEROLA malowniczo położona w południowej Lombardii, ok. 100 km na północny zachód od Mediolanu. Doceniają ją osoby szukające ciszy i spokoju, rodziny z dziećmi oraz osoby uczące się i doskonalące swoją technikę jazdy. Dużym plusem są bardzo atrakcyjne ceny pobytu z karnetem w cenie, przyjazna, domowa atmosfera oraz położenie hotelu, na wysokości 1454 metrów, 30 metrów od wyciągów pozwalających na zjazd na nartach praktycznie do drzwi hotelu. Dla miłośników jednej lub dwóch desek, przygotowano ponad 15 km tras zjazdowych na wysokości od 1400 do 2000 metrów o wszystkich poziomach trudności (8 km tras łatwych, po 7 km tras średnich i trudnych). Trasy obsługiwane są przez wyciąg krzesełkowy i orczyk, a dla urozmaicenia pobytu, polecamy pojeździć również w położonym ok. 40 km dalej Chiesa Valmalenco z 35 km tras narciarskich. Najbliższe miasteczko znajduje się ok. 4 km od Valgeroli. Do następnego, z pubami i marketem, należy jednak jechać w dół ok. 20 km.

Zapraszamy do wspólnych wypadów we włoskie Alpy z Biurem Podróży „FUNCLUB”.

Krzysztof Tuz

 
Polityka Prywatności