WSPiA zaprasza na zajęcia Uniwersytetu III wieku

W najbliższy poniedziałek w Wyższej Szkole Prawa i Administracji ruszają zajęcia Uniwersytetu III wieku. Na początek Seniorzy będą mogli wysłuchać wykładu pt. „Osoba starsza, jako ofiara przestępstwa”. Uniwersytet III wieku to kolejna inicjatywa bezpłatnych zajęciach dla różnych grup społecznych prowadzonych z Podkarpacia.

Uniwersytet III wieku w WSPiA w odróżnieniu od innych takich przedsięwzięć nie będzie skupiał się na aktywności ruchowej Seniorów. Jak tłumaczy prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA Uczelnia proponuje zajęcia z zakresu szeroko rozumianej problematyki prawnej i bezpieczeństwa. – Dlatego podczas pierwszego wykładu będziemy mówić o przestępstwach i zagrożeniach, jakie mogą dotknąć osobę starszą. To aktualna problematyka, chociażby w kontekście oszustw na tzw. wnuczka czy policjanta. Jest kategoria sprawców przestępstw, którzy w osobach starszych upatrują ofiary swych przestępstw, wykorzystując ich wiek, stan zdrowia, samotność – dodaje prof. Czesław Kłak.

Na kolejnych zajęciach chcemy poruszyć problematykę sporządzania pism urzędowych, a także dziedziczenia, czynności notarialnych oraz ubezpieczeń społecznych. To problematyka, która powinna spotkać się z zainteresowaniem naszych słuchaczy, co wynika z doświadczeń Kliniki Prawa, działającej przy WSPiA – tłumaczy prof. Czesław Kłak. Osoby starsze zwracając się z pytaniami dotyczącymi przede wszystkim postępowań prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz ze sprawami majątkowymi. Nasza oferta wykładów służyć ma pomocy dla tych osób w rozwiązywaniu ważnych problemów życiowych – zaznacza Dyrektor Kolegium Prawa.

Uczestnikom Uniwersytetu III wieku proponuje także problematykę dotyczącą prawa małżeńskiego. Cały cykl zajęć planujemy zamknąć wykładem na temat kryminalistyki i prawa karnego.

Pierwsze inauguracyjne zajęcia w ramach Uniwersytetu III wieku w WSPiA odbędą się w najbliższy poniedziałek 7 marca 2016 r. o godzinie 16:00. Podczas spotkania Seniorzy będą mogli wysłuchać wykładu pt. „Osoba starsza, jako ofiara przestępstwa”. Wygłoszą go prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa w WSPiA oraz i podinsp. Bartłomiej Kowalski, Naczelnik wydziału ds. walki z przestępczością zorganizowaną Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Zajęcia w ramach Uniwersytetu III wieku w WSPiA są bezpłatne.

O WSPiAdata ostatniej modyfikacji: 2016-03-04 11:53:27
Komentarze
 
Polityka Prywatności