Każdy wiek jest dobry, by się rozwijać. Trwają zapisy do Akademii 50+ w WSIiZ

Nigdy nie jest za późno, by nauczyć się obsługi komputera, opanować jeszcze jeden język obcy czy zacząć profesjonalnie tańczyć. Udowodnili to absolwenci poprzednich edycji Akademii 50+, działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Podczas tegorocznej, już piątej, Akademii, na wykładach poruszone zostaną tematy m.in. problemów współczesnego świata i Polski, wielokulturowości oraz zdrowia, medycyny i kosmetologii.

Każdy wiek jest dobry na rozwój fizyczny i intelektualny. Jesteśmy tego świadkami z roku na rok prowadząc zajęcia w Akademii 50+. W poprzedniej edycji słuchacze nie tylko sprawnie się uczyli języków angielskiego i niemieckiego, ale także uczestniczyli w zajęciach fitness, prowadzonych w klubach Calypso. Ponadto po raz pierwszy w działalności Akademii 50+ jej uczestnicy wybrali się na zagraniczną wycieczkę do Lwowa - mówi dr Monika Struck-Peregończyk, wykładowca WSIiZ.

Rekrutacja w roku akademickim 2015/2016 odbywać się będzie w dniach 22 września - 9 października. Słuchaczami mogą być wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat. Żeby dołączyć do Akademii, nowi kandydaci powinni dostarczyć do sekretariatu Akademii wypełniony formularz rekrutacyjny, który można pobrać na stronie internetowej wsiz.rzeszow.pl/akademia50plus albo otrzymać bezpośrednio na miejscu. Dodatkowo należy złożyć kserokopię dowodu opłaty wpisowego (20 zł) i składki członkowskiej (30 zł za 1 semestr).

W ramach zajęć prowadzone będą wykłady dla wszystkich słuchaczy, zajęcia dodatkowe w mniejszych grupach zainteresowań, warsztaty oraz spotkania integracyjne, wycieczki, wyjścia do kina, teatru czy filharmonii.

Wykłady odbywać się będą dwa razy w miesiącu. Zakres tematyczny obejmować będzie m.in. problemy współczesnego świata i Polski, wielokulturowość, finanse w życiu obywatela, informatykę oraz zdrowie i medycynę, w tym kosmetologię. Prowadzone będą również kilkugodzinne warsztaty jednorazowe, jak np. analiza składu masy ciała, nauka wytwarzania kosmetyków i udzielania pierwszej pomocy.

Warunkiem uruchomienia zajęć dodatkowych jest zebranie przynajmniej ośmiu słuchaczy. W tegorocznej ofercie są m.in. języki angielski, niemiecki, włoski, francuski, fotografia, treningi pamięci i koncentracji uwagi, różnego rodzaju zajęcia sportowe oraz kuchnia. Zajęcia dodatkowe są płatne. Cena wynosi średnio 5-8 zł za godzinę i zależy od rodzaju zajęć i liczebności grupy.

Słuchacze Akademii 50+ otrzymają pamiątkowe indeksy oraz legitymacje, które uprawniają do uczestnictwa w zajęciach, korzystania z uczelnianej biblioteki, komputerów oraz przejazdu autobusem uczelnianym. Ponadto będą mogli kupić karnet na zajęcia w klubie fitness w promocyjnej cenie 55 zł (normalnie kosztuje 149 zł).

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 17 866 12 78 lub bezpośrednio w Sekretariacie Akademii przy ul. Sucharskiego 2, pok. 51 w dniach dyżurów - we wtorek, czwartek i piątek w godz. 9.00-11.00, w środę w godz. 14.00-16.00.

Więcej informacji na stronie: https://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/Uczelnia/Wydarzenia/Strony/trwaja-zapisy-do-Akademii-50-plus.aspx

O WSIiZdata ostatniej modyfikacji: 2015-09-24 10:06:50
Komentarze
 
Polityka Prywatności