UJ zaprasza seniorów na Kino Trzeciego Wieku

Kino ARS i Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na nowy cykl filmowy przygotowany z myślą o seniorach – Kino Trzeciego Wieku. W co drugi poniedziałek, o godz. 10.00 będą odbywać się spotkania ze świetnym kinem w towarzystwie kawy i dobrej rozmowy.

Kino Trzeciego Wieku to przede wszystkim:
  • prelekcja filmoznawczyni wykładającej na Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku
  • ambitny film trudno dostępny dla polskiego widza (np. z Japonii, Łotwy, Izraela)
  • dyskusja o filmie i kulturze, w której powstał
  • przyjazna atmosfera i poczęstunek
  • atrakcyjna cena biletu - 13 zł.
Ponadto, specjalnie z myślą o widzach-seniorach:
  • repertuar skłaniający do myślenia
  • filmy nie dłuższe niż 1,5 godziny
  • sala na niskim pierwszym piętrze
  • przerwa między seansem a dyskusją.

27.02 / Oscary 2018: Najlepsze krótkometrażowe filmy animowane i aktorskie

Oscar Nominated Shorts 2018 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe.

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii. Podczas 90. rocznicy rozdania nagród konkursu o jej złotą statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w 3 kategoriach: animacja, fabuła i dokument.
Mimo że rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.

Najlepsze krótkometrażowe filmy animowane: 27.02 o godz. 20:30
Najlepsze krótkometrażowe filmy aktorskie: 27.02 o godz. 21:30

PREMIERY

Nić widmo

Reżyseria: Paul Thomas Anderson
Występują: Daniel Day-Lewis, Lesley Manville, Vicky Krieps
Kraj: USA

Opis:
Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) wraz z siostrą Cyril (Lesley Manville) stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock.

Przez życie Woodcocka przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma (Vicky Krieps), która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.

W swym najnowszym filmie Paul Thomas Anderson ("Magnolia", "Aż poleje się krew", "Mistrz") maluje fascynujący portret artystycznego szału oraz kobiet, które sprawiają, że świat nie przestaje się kręcić. To ósmy film w dorobku Andersona i druga współpraca z Day-Lewisem.

W ułamku sekundy

Reżyseria: Fatih Akin
Występują: Diane Kruger, Numan Acar, Ulrich Tukur
Kraj: Niemcy, Francja

Opis: "W ułamku sekundy" to najnowszy film Fatiha Akina, twórcy "Głową w mur", "Soul Kitchen" i "Na krawędzi nieba". W roli głównej: Diane Kruger ("Bękarty wojny", "Troja", "Kopia mistrza"), której "W ułamku sekundy" zawdzięcza emocjonalne napięcie i wiarygodność. Film znalazł się w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017. Jury Festiwalu doceniło genialną kreację Diane Kruger, przyznając jej nagrodę w kategorii: Najlepsza Aktorka. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy przyznało "W ułamku sekundy" Złotego Globa w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

W ułamku sekundy życie Katji (Diane Kruger) eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.


The Place

Reżyseria: Paolo Genovese
Występują: Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Alessandro Borghi
Kraj: Włochy

Opis: Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. "Możesz to osiągnąć", powtarza każdemu.

Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

Repertuar

data ostatniej modyfikacji: 2018-02-21 09:35:36
Komentarze
 
Polityka Prywatności