„Optymistki” dla seniorów. Seans bezpłatny

Wyjątkowy seans kinowy dla aktywnych seniorów. We wtorek 15 grudnia Dolnośląskie Centrum Filmowe i Centrum Seniora Angel Care zapraszają na pokaz filmu „Optymistki”. Po filmie wykład o tym, co wpływa na jakość życia seniorów. Początek projekcji o godz. 12.00 w sali Warszawa, wstęp wolny.

W ramach wtorkowych seansów dla seniorów w Dolnośląskim Centrum Filmowym tym razem "Optymistki" (w reżyserii Gunhild Magnor) - film o niezwykłej drużynie siatkarskiej. Jej najmłodsza zawodniczka ma 66, a najstarsza 98 lat. Wspólne treningi i "team building" dają im niezwykłą motywację i wiele radości.

Przebywanie z rówieśnikami, z którym dzieli się pasje i zainteresowania, to recepta na zdrową i szczęśliwą starość. Dlatego staramy się aktywizować seniorów, m.in. organizując ciekawe wydarzenia kulturalne. Im szersza będzie oferta skierowana do osób starszych, tym więcej seniorów z niej skorzysta - Michał Kowalski z Centrum Seniora Angel Care we Wrocławiu.

Po projekcji filmu Ewa Zygadło, specjalista ds. leków i suplementów współpracująca z Angel Care, wygłosi wykład na temat czynników wpływających na jakość życia seniorów. Opowie m.in. o zasadach zdrowego odżywiania, znaczeniu regularnego ruchu fizycznego dla zdrowia oraz omówi zagadnienia związane ze stosowaniem leków i suplementów diety.

Seniorzy stają się coraz bardziej świadomi, że odpowiedni styl życia ma istotne znaczenie dla samopoczucia i zadowolenia z życia. Dlatego wiedza na temat odżywiania czy aktywności fizycznej jest dla nich bardzo przydatna - dodaje Michał Kowalski.

Pokaz filmu "Optymistki" odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym, w sali "Warszawa". Projekcja jest bezpłatna. Na seniorów czeka 240 miejsc.

Pokaz filmu "Optymistki" (wtorek dla aktywnego seniora w DCF): Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a (sala "Warszawa") 15 grudnia 2015 r. - godz. 12.00. Wstęp wolny


data ostatniej modyfikacji: 2015-12-08 08:33:16
Komentarze
 
Polityka Prywatności