Firlej zaprasza seniorów na "Spotkania Cyfrowe"

We wrocławskim klubie Firlej trwa cykl otwartych spotkań dla osób powyżej 50. roku życia, które chcą zdobyć wiedzę z zakresu obsługi Internetu i mediów cyfrowych. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników również trzy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Inauguracja Spotkań Cyfrowych odbyła się 23 czerwca, a ich właściwa część ruszyła w październiku bieżącego roku i obejmuje osiem spotkań. Na każde z bezpłatnych zajęć organizatorzy zapraszają szczególnie osoby, które przekroczyły 50. rok życia. Aby uczestniczyć w spotkaniach nie trzeba się wcześniej nigdzie zapisywać ani rejestrować.

Założeniem Wrocławskich Spotkań Cyfrowych jest przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia cyfrowego, które bardzo często dotyka osoby w dojrzałym i starszym wieku. Celem projektu jest nie tylko przekazywanie umiejętności niezbędnych do obsługi komputerów, ale także zmiana wizerunku mediów cyfrowych, nierzadko postrzeganych jako służące jedynie rozrywce. - Chcemy pokazać użyteczność tych mediów w sferze praktyk życia codziennego - mówią organizatorzy i dodają - To nie jest typowy kurs obsługi komputera. W Firleju w sposób nietypowy, wykorzystując konwencję wieczoru artystycznego, pokazujemy na różne sposoby jak odnaleźć się w cyfrowym świecie. Tym samym cyfrowe spotkania to także sposób na rozrywkowe spędzenie wtorkowego popołudnia.

Do końca października trwają specjalne konkursy dla uczestników spotkań, w których można wygrać atrakcyjne i wartościowe nagrody, ale także nabyć cenne umiejętności związane z obsługą Internetu oraz nowych technologii.

Wrocław w obiektywie to konkurs adresowany do osób zajmujących się nieprofesjonalnie fotografią. Każdy uczestnik może zgłosić 4 zdjęcia własnego autorstwa, które przedstawiają Wrocław w sposób ciekawy, niebanalny, zaskakujący. Podczas ostatniego spotkania (17 listopada 2015 r.) zorganizowany zostanie wernisaż nadesłanych prac. Nagrodą w konkursie jest wysokiej jakości kamera cyfrowa.

Kolejny konkurs to Wspomnienie o Wrocławiu. Polega on na napisaniu tekstu przedstawiającego w atrakcyjnej formie wybrany element stolicy Dolnego Śląska - ulicę, osiedle, konkretne wydarzenie itp. Dla osób lubiących pisać oraz posiadających lekkie pióro, będzie to świetna okazja, aby podzielić się własnym sposobem widzenia oraz przeżywania miasta. Nagrodą w konkursie jest wysokiej jakości laptop.

Blog o Wrocławiu to ostatni z przygotowanych konkursów, na uczestników którego czeka następujące wyzwanie: utworzenie bloga internetowego o tematyce miejskiej. Pozwoli to dojrzałym wrocławianom na przedstawianie spostrzeżeń, doświadczeń oraz przeżyć związanych z ich własnym miastem. Do wygrania wysokiej jakości aparat cyfrowy.

Prace konkursowe należy wysyłać można do 30 października 2015 r. pocztą tradycyjną (adres: ODA Firlej, ul. Grabiszyńska 56, 53-504, Wrocław), za pośrednictwem maila: cyfrowe@firlej.wroc.pl lub formularza zgłoszeniowego na stronie www.spotkaniacyfrowe.pl.

Program Spotkań Cyfrowych:

• 27. października 2015 r. godz. 16:00
• 3. listopada 2015 r. godz. 16:00
• 10. listopada 2015 r. godz. 16:00
• 17. listopada 2015 r. godz. 16:00

Więcej informacji o poszczególnych konkursach znaleźć można na stronie internetowej Wrocławskich Spotkań Cyfrowych: spotkaniacyfrowe.pl


data ostatniej modyfikacji: 2015-10-21 08:36:34
Komentarze
 
Polityka Prywatności