Trwający do 14.09.14 60-godzinny program wykładów i zajęć warsztatowych skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia. Dodatkowo, słuchacze Szkoły będą mogli wziąć udział w 16-godzinnym szkoleniu dla opiekunów, zrealizować pod okiem eksperta swój autorski program promocji zdrowia, a także uczestniczyć w wielu interesujących imprezach zdrowotnych. Udział we wszystkich zajęciach jest całkowicie bezpłatny.
Koncepcja Szkoły łączy w sposób zrównoważony wiedzę i kompetencje z zakresu nauk biologicznych i medycznych z dorobkiem nauk humanistycznych i społecznych. W tym cyklu znajdą się m.in. wykłady na temat:
- zdrowia, wartości i sensu życia,
- kulturowego wymiaru zdrowia,
- ewolucji a zdrowia człowieka,
- zdrowotnych i społecznych problemów wieku starszego.
Ponadto, pod okiem doświadczonych ekspertów, słuchacze będą mogli w zajęciach warsztatowych nabyć umiejętności planowania programów promocji zdrowia i kształtowania postaw zdrowotnych m.in. w zakresie:
- fizjoprofikaktyki i motoryki zdrowotnej w wieku starszym,
- pielęgnacji urody,
- radzenia sobie z depresją,
- ograniczenia nałogów.
Na warsztatach dla opiekunów osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych słuchacze Szkoły dowiedzą się m.in. jak prowadzić trening zdrowotny seniorów, jak zorganizować pomoc społeczną, medyczną i domową opiekę paliatywno-hospicyjną, jak zaopatrzyć osoby niepełnosprawne w sprzęt i aparaturę medyczną, a także jak zapewnić im dobrą komunikację z otoczeniem i unikać głównych zagrożeń bezpieczeństwa.
Kierownikiem merytorycznym Szkoły jest prof. dr hab. Janusz Szymborski, a wśród wykładowców są m.in. prof. Paweł Łuków (Uniwersytet Warszawski), prof. Tadeusz Parnowski (Instytut Psychiatrii i Neurologii), prof. Piotr Pruszczyk (Warszawski Uniwersytet Medyczny), prof. Bolesław Samoliński (Warszawski Uniwersytet Medyczny), prof. Zbigniew Lew Starowicz (Akademia Wychowania Fizycznego), prof. Witold Zatoński (Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie) oraz wielu innych profesjonalistów w różnych dziedzinach dotyczących zdrowia człowieka.
Zajęcia odbywają się w siedzibie Collegium Civitas na 12 piętrze Pałacu Kultury i Nauki.
Formularze należy składać do 14.07.2014 r.
Biuro Rekrutacji Collegium Civitas,
Pałac Kultury i Nauki, XII piętro, pok. 1210
W godzinach: 9.00-17.00, wtorki : godz.: 9.00-18.00
Email:
rekrutacja@collegium.edu.pl
Formularz pobierz
tutaj
Kontakt
Telefon: 797 504 255
szkolenia@inicjatywy.org
Więcej informacji na:
http://www.senior.inicjatywy.org/
Funpage:
https://www.facebook.com/seniorinicjatywy
Projekt jest finansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.