Uniwersytet Zdrowego Seniora w Białymstoku

Strona www: www.umb.edu.pl/

W Białymstoku został zainaugurowany rok akademicki 2013/2014 na Uniwersytecie Zdrowego Seniora. To nowa propozycja Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Na Uniwersytecie Zdrowego Seniora studenci będą poszerzać swoją wiedzę dotyczącą zdrowia, ale również wezmą udział w zajęciach z obsługi komputera, czy wykładach na temat tego, jak być wyjątkową babcią i dziadkiem.

Uniwersytet Zdrowego Seniora
został stworzony na wydziale nauk o zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB). Na zajęcia zakwalifikowano 43 studentów, którzy podczas inauguracji odebrali indeksy oraz programy zajęć. Najstarszy student ma 91 lat.

Pomysł na Uniwersytet Zdrowego Seniora narodził się z działającego na uczelni od poprzedniego roku Uniwersytetu Zdrowego Przedszkolaka. "Ale nie tylko dziecko musi być od małego przygotowywane do pewnych zachowań prozdrowotnych, do tego, aby w przyszłości być zdrowym. Chcieliśmy też te działania przenieść na osoby starsze, które mają dużo wolnego czasu i dużo energii, i o zdrowiu też chcą się czegoś dowiedzieć" - informuje koordynatorka Uniwersytetu Zdrowego Seniora prof. Elżbieta Krajewska-Kułak z UMB.

Uczestnicy zajęć będą mogli się dowiedzieć o zdrowym sposobie życia, diecie, profilaktyce raka piersi, ale też jak pielęgnować wnuczka czy prawnuczka. W programie znajdą się również zajęcia poświęcone obsłudze komputera i korzystania z Internetu. Każdy student będzie mógł spróbować swoich sił w nordic-walkingu, fotografii czy tańcu.

Zajęcia dla seniorów prowadzone będą przez pracowników uczelni oraz studentów.

Szczegółowe informacje

data ostatniej modyfikacji: 2013-10-23 15:39:03
Komentarze
 
Polityka Prywatności